Druhy přírodního kamene a jejich využití

Každý kámen je unikátním dílem přírody a při výběru kamene pro obkladu toto musíme respektovat. Než začnete s nákupem, seznamte se s přednostmi, využitím a dalšími parametry konkrétní horniny.

Věříme, že vám tento přehled pomůže vybrat správný kámen pro vaši kuchyň, obývací pokoj, koupelnu atd.


Břidlice

Břidlice je zčásti metamorfovaná, jemně zrnitá hornina s typicky světle nebo tmavě šedým zbarvením, které někdy zdobí hnědé, červené či zelené prvky.

Voděodolnost a žáruvzdornost činí z břidlice optimální volbu, pokud hledáte obklady do koupelen, kuchyní a na další namáhaná místa

Vysoká odolnost proti zašpinění či otěru, stejně jako snadné čištění, a především bohatost odstínů dělají z břidlicových obkladů favorita našeho e-shopu, kterého nesmíte při výběru minout!


Kvarcit

Kvarcit neboli křemenec je metamorfovaná hornina s jemnou až středně hrubou zrnitostí, pro kterou jsou typické světlé zbarvení s červenými či žlutými odstíny a mozaikovitá struktura.

Kvarcitové obklady nabízíme v mnoha barevných variacích a vydrží vám po mnoho let.


Mramor

Mramor je považován za nejkrásnější a nejelegantnější kámen vůbec. Proslulou sochu Davida z něj vytesal Michelangelo Buonarroti a jako materiál posloužil mnoha dalším antickým i moderním sochařům.

Krystalickou horninu charakterizují pórovitý, zrnitý povrch světlého zbarvení se zajímavými odstíny a nenapodobitelnou texturou. Výsledkem je jedinečný, noblesní vzhled, jenž vynikne především uvnitř – obývací stěny, chodby, kuchyně, parapety, pulty aj.

Pamatujte, že vzhledem k náchylnosti k odřeninám a skvrnám se doporučuje impregnace. Investice do mramoru se však i navzdory náročnější instalaci a péči rozhodně vyplatí!


Pískovec

Pískovec je specifický kámen tvořený drobnými fragmenty z jiných hornin spojených dohromady.

Právě jedinečné struktuře vděčí pískovec za svůj nezaměnitelný zrnitý vzhled, žlutavé zbarvení, dále výbornou opracovatelnost.

V závislosti na původu se setkáme s barevnými variacemi pískovce – výjimkami nejsou růžové, černé nebo červené odstíny. Obklady z pískovce dobře uplatníte v interiéru.


Potřebujete poradit s výběrem kamene do vašeho domova? 

Prozkoumejte blog o přírodním kamenikontaktuje naše asistentky.Instagram alfistyle_cz

Skip to toolbar